9 najlepszych wskazówek jak czuć się zmotywowanym do fitnessu

Zdobądź swoje zdrowe cele ćwiczeń na torze z tych 9 wskazówek od ekspertów, jak czuć się zmotywowany do fitnessu.

Tak łatwo jest się zainspirować do zdrowego życia, tylko po to, aby stracić parę gdzieś po drodze. To jest po prostu ludzka natura. Jesteś zajęty, zestresowany, zmęczony, chory lub przeziębiony (deszcz i śnieg sprawiają, że treningi na świeżym powietrzu to pestka!) - albo wszystko z powyższych. Życie naprawdę może stanąć na przeszkodzie! I często pojawia się poczucie winy, kiedy nie utrzymujesz tempa w realizacji swoich celów zdrowotnych, prawda? Ale to jest ok! Poświęć chwilę i zresetuj się. Miałam wiele niepowodzeń w mojej podróży fitness, od kontuzji, przez zbyt długi czas podróży, po zwykłą prokrastynację. To, co działa najlepiej dla mnie, to naprawdę kochać moje ćwiczenia. Jest to przerwa od stresu dnia, która daje mi szansę na przebywanie w pięknym otoczeniu na świeżym powietrzu. Dzielę się różnymi moimi własnymi zdjęciami z wędrówek po całym kraju, w tym Joshua Tree, Bryce, Zion, Arches i Ojai. Dowiedziałam się również co nieco o fitnessie od ekspertów zdrowotnych z całego kraju. Sprawdź niektóre z moich najlepszych wskazówek od dietetyków, jak można zachować koncentrację i motywację, aby utrzymać i osiągnąć swoje cele fitness.

9 najlepszych wskazówek, jak czuć się zmotywowanym do fitnessu

Spróbuj wciągnąć całą rodzinę w plan fitness!

1. Bądź konkretny w swoich celach.

Upewnij się, że masz jasny plan dla rozsądnego celu fitness. "Co zamierzasz zrobić, gdzie zamierzasz wykonać daną czynność, kiedy ją wykonasz? Musisz również zaplanować przeszkody, ponieważ są one gwarancją, z planem "jeśli wtedy". Na przykład, jeśli Twoim celem jest spacer z psem po kolacji 4 razy w tygodniu (przykład bardzo konkretnego celu), musisz zaplanować przeszkody, takie jak zła pogoda, praca później, aby dotrzymać terminu. Nie zapomnij być dla siebie miły podczas zmiany nawyków i trzymania się swoich planów. Uznaj, że niektóre dni będą łatwiejsze niż inne, ale musisz po prostu pokazać się, być życzliwym i zachować elastyczność" - mówi Sarah Chapel, RDN, CDCES. Peter i ja na wycieczce w Bryce Canyon, Utah. To jest rodzaj ćwiczeń, na które możesz liczyć!

2. Spraw, by ćwiczenia stały się czymś, na co nie możesz się doczekać.

Znajdź sposób, aby ćwiczenia sprawiały więcej radości! "Oprócz moich regularnych ćwiczeń, ściągnąłem audiobooka i to jest mój przysmak na spacery na świeżym powietrzu. Z niecierpliwością czekam na wyjście na zewnątrz i godzinny spacer kilka razy w tygodniu, aby posłuchać audiobooka" - mówi Sarah Pflugradt, MS, RDN.

"Zawsze polecam łączenie ćwiczeń z czynnością, która sprawia ci przyjemność. W ten sposób masz na co czekać i możesz to zmieniać w zależności od nastroju. Na przykład, jeśli wybieram się na bieg na zewnątrz, słucham muzyki, ale jeśli robię mój stairmaster, używam tego czasu do przewijania i łapania się na mediach społecznościowych. Jeśli ćwiczę na bieżni, oglądam odcinek z Netflixa. To utrzymuje mnie w motywacji, ale także sprawia, że ćwiczenia, zwłaszcza trening na wzgórzu, mijają super szybko! Oczywiście, zależy to od sprzętu cardio, który jest dostępny" - mówi Heather Mangieri, RDN, dietetyk sportowy i autor książki "Fueling Young Athletes".

3. Pozostaw wizualne przypomnienia o fitnessie.

Zachowaj swoje cele ćwiczeń na wierzchu umysłu z wizualnymi wskazówkami. "Therabands lub rurki oporowe mogą dać ci trening całego ciała i są niedrogą opcją. Aby utrzymać motywację, zaplanuj 30 minut każdego dnia i trzymaj je w widocznym miejscu jako przypomnienie. Może nie jest to najładniejszy wystrój salonu, ale trzymając je w widocznym miejscu, przypominamy sobie o konieczności ich używania" - mówi Christine Rosenbloom, PhD, RDN.

"Trzymam moje ubrania do ćwiczeń tuż obok łóżka, więc kiedy się budzę, to pierwsza rzecz, którą widzę. To motywuje mnie do wstania i ćwiczenia, zanim dzień naprawdę się zacznie" - mówi Sylvia Klinger, DBA, MS, RDN.

"Trzymam matę do jogi w moim biurze wraz z wałkiem piankowym i taśmami do rozciągania. Ćwiczę w 5-10 minutowych odstępach w ciągu dnia, tak jak pozwala mi na to mój harmonogram pracy. To świetny sposób na rozruszanie mięśni, pobudzenie krwi i ponowne pobudzenie mózgu" - mówi Vicki Shanta Retelny, RDN, ekspert ds. żywienia w stylu życia, autorka i twórczyni podcastu Nourishing Notes.

Wędrówka w Parku Narodowym Arches, Utah. Kije turystyczne mogą naprawdę pomóc w treningu, pracując również mięśnie górnej części ciała.

4. Wprowadź ruch w każdy dzień. Znajdź sposoby, aby włączyć aktywność fizyczną do swojego codziennego życia. "Lubię codziennie spacerować lub jeździć na rowerze. Czas spędzony na łonie natury jest tak dobry dla naszego zdrowia psychicznego też. Odbywaj wirtualne wycieczki online i zapisuj swoje kilometry na stronie takiej jak walking4fun.com. Następnie dowiadujesz się o nowym miejscu i wyruszasz na wirtualną wycieczkę!" - mówi Melissa Altman-Traub, MS, RDN, LDN.
"Przyjęłam mój plan Five in 45 w zeszłym roku i utrzymałam go, w przeważającej części, przez większość dni. Chodzi o to, aby co 45 minut zrobić sobie przerwę i "poruszać się" przez 5 minut. Zazwyczaj zaczynam od porannej wspinaczki po schodach w moim domu przez 5 minut. Potem przez cały dzień chodzę po wzgórzach na bieżni, robię mini trening siłowy, rozciągam się lub czasami wykonuję prace domowe, takie jak odkurzanie. Nadal staram się wykonywać inne ćwiczenia, ale jeśli nie mogę ich zmieścić, to przynajmniej mam jakieś ćwiczenia. To naprawdę pomaga mi utrzymać energię i koncentrację przez cały dzień" - mówi EA Stewart, MBA, RDN w The Spicy RD.

Tutaj wędruję w Utah. Starając się znaleźć czas na dłuższe spacery w weekend jest dobrym sposobem, aby zmieścić się w więcej ćwiczeń, a jednocześnie zrelaksować się w tym samym czasie.

5. Idź powoli.

To nie musi być wszystko albo nic, jeśli chodzi o fitness! "Sugeruję moim klientom, aby wpisali ćwiczenia do kalendarza, ale niech będą one krótkie i możliwe do zrealizowania. Na przykład, spacer 10 minut po każdym posiłku vs. spacer 30 minut dziennie. Mogą stopniowo dodawać kilka minut do każdej walki (12 minut, 15, itd.) i budować stamtąd" - mówi Lisa Cicciarello Andrews, RDN z Sound Bites Nutrition.

"Jeśli zaczynasz chodzić / biegać po raz pierwszy, zawsze podkreślam wyznaczanie małych celów, które można osiągnąć, takich jak chodzenie 1/2 mili. Polecam znalezienie parkingu, który ma ~1/4 mili po obwodzie i ustalenie celu, aby przejść go dwa razy dookoła. Kiedy wrócisz do swojego samochodu, przejdziesz 1/2 mili. Następnie zadaj sobie pytanie, czy mógłbyś zrobić jeszcze jeden raz dookoła. Jeśli możesz, zrób to. Ale jeśli nie, to osiągnąłeś swój cel. W ciągu kolejnych tygodni/miesięcy dodaj jeszcze jeden raz, gdy poczujesz się na siłach. Zanim się zorientujesz, będziesz chodzić na 5k, 12 razy dookoła. Ważną częścią jest ustawienie celu na niskim poziomie. W ten sposób wyeliminujesz presję, że musisz to zrobić" - mówi Heather Mangieri, RDN, dietetyk sportowy i autorka książki "Fueling Young Athletes".

Nawet praca w ogrodzie jest dobrym sposobem na włączenie większej aktywności!

6. Spróbuj jogi.

Joga staje się coraz łatwiejsza do dopasowania do zdrowego, aktywnego stylu życia. "Polecam Jogę z Adriene lub Jogę z Kassandrą. Mają wszystkie poziomy i różne długości czasu. Ja również spaceruję z psem kilka razy dziennie" - mówi Lisa Young, PhD, RDN, autorka książki Finally Full, Finally Slim. Wędrówki po Utah z Peterem to prawdziwa frajda!

7. Miej swój ulubiony trening.

Zaplanuj jedną aktywność, która jest twoją łatwą domyślną. "Miej gotowy łatwy 10 minutowy umiarkowany/żywotny trening, który możesz wykonać w każdej chwili i w każdym miejscu. Może to być filmik do ćwiczeń, bieżnia lub domowy zestaw do ćwiczeń z ciężarkami. Jeśli czujesz, że nie masz "czasu" na ćwiczenia, po prostu poświęć na nie 10 minut. Jest prawdopodobne, że będziesz kontynuował, jeśli zaczniesz, lub możesz zrobić kilka 10-minutowych sesji", mówi Shena Jaramillo, MS, RD z Peace and Nutrition. Codzienny spacer z psem jest świetną częścią szczęśliwego planu fitness dla was obojga. Teddy i Lilly zgadzają się!

8. Miej plan awaryjny.

Upewnij się, że masz inny alternatywny plan na wypadek, gdyby rzeczy stanęły na drodze. "Jednym z najlepszych narzędzi do osiągnięcia swoich celów jest posiadanie planu B, a nawet czasami planu C. Jeśli plan zakładał spacer z przyjaciółmi po pracy... co zrobisz, jeśli będzie padać? Plan B może być chodzenie w centrum handlowym. Albo jeśli twoje WiFi się zepsuje podczas próby uprawiania jogi online... Planem B może być posiadanie płyty DVD z jogą. Jeśli 30-minutowy trening oporowy zostanie przerwany przez dzieci, psy, telefon... Planem B może być rozbicie treningu na 10-minutowe segmenty w ciągu dnia. Ostatecznym planem B jest zaoferowanie sobie trochę łaski, wiedząc, że robisz wszystko, co w twojej mocy z tym, co masz i zawsze możesz zacząć od nowa jutro" - mówi Meridan Zerner MS, RDN, CSSD, LD z Cooper Clinic. Wprowadź fitness do codziennej rutyny, np. chodzenie na targ w weekendy po świeże produkty.

9. Spraw, by ćwiczenia wykonywały podwójną

pracę. Podwój swoje działania podczas ćwiczeń. "Na przykład, słuchaj podcastu edukacyjnego podczas spaceru na łonie natury. W ten sposób uczysz się, ćwiczysz i relaksujesz na łonie natury. Innym przykładem może być taniec z rodziną do ulubionej muzyki. W ten sposób cieszysz się muzyką i spędzasz czas z rodziną, będąc jednocześnie aktywnym" - mówi Bri Bell, RD z Frugal Minimalist Kitchen.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat zdrowych celów fitness, sprawdź następujące blogi:

5 Dietetyk Tips for Fueling Fitness with PlantsPlant-Based Eating
To Fuel Cycling

Autor