Top 6 Weight Loss Fads Busted przez dietetyków

Których fad diety utrata masy ciała należy unikać? Sprawdź te top 6 waga utrata masy ciała diety mody, które są busted przez ekspertów żywieniowych.

Wydaje się, że za każdym razem, gdy się odwrócisz, nowy trik dla szybkiej utraty wagi jest podłączony, od robienia herbaty oczyścić lub łykając bulionu kostnego do shunning węglowodanów w diecie. Te fad diety mają jedną wspólną cechę: nie działają na dłuższą metę. Dzieje się tak dlatego, że te modne diety są zazwyczaj tak restrykcyjne, że nie możesz się doczekać, kiedy je odstawisz, co może prowadzić do ponownego przybierania na wadze i złych zachowań żywieniowych w późniejszym czasie. Ponadto, wiele modnych diet ogranicza zawartość ważnych składników odżywczych w diecie. Dlatego też poprosiłam kilku moich ulubionych dietetyków, aby wypowiedzieli się (w zamierzeniu!) na temat ich ulubionych diet, które są po prostu nie do odrzucenia. Posłuchaj i zapamiętaj to - najlepszym sposobem na utratę wagi jest zrównoważony, zdrowy sposób odżywiania, który jest również dobry dla optymalnego zdrowia w dłuższej perspektywie.

Zdrowe diety są zrównoważone i obejmują szereg pokarmów, takich jak te, które można znaleźć w tej misce Nourish Lentil Bowl.

Top 6 modów odchudzania obalonych przez dietetyków

1. Diety Keto.

"Dla mnie, to keto! Wszyscy myślą, że to coś nowego i innego, a ja myślę sobie, że to tylko Atkins od nowa!" - mówi Lisa Cicciarello Andrews, MEd, RD, LD, z SoundBites Nutrition.

"Dieta keto jest dla mnie frustrująca, ponieważ wielu dzieciom z ciężkimi napadami pomaga dieta ketogeniczna i czuję, że jest ona teraz używana do utraty wagi. Ale to nie jest całkiem ten sam cel i to powoduje, że ludzie zakładają różne rzeczy na temat diety. Mogliby naprawdę polegać na niej dla jakości życia, podczas gdy tak nie jest", mówi Amy Reed, RDN.

2. Intermittent Fasting.

"Czy zauważyłeś, że większość zwolenników przerywanego postu to mężczyźni? Badania pokazują, że post wpływa na kobiety inaczej niż na mężczyzn. Dodatkowo, wiele kobiet ma historię diety i restrykcji, a ograniczanie energii spowalnia i tak już powolny metabolizm" - mówi Melissa Groves, RDN, właścicielka Avocado Grove Nutrition & Wellness.

"Niestety, wielu sportowców, zarówno siłowych, jak i wytrzymałościowych, próbuje przerywanego postu, który potencjalnie może zagrozić ich masie mięśniowej, a co ważniejsze, układowi odpornościowemu i nawodnieniu. Podczas gdy niektóre badania pokazują, że nocne posty mogą być w porządku, to wersja całodniowych postów bez jedzenia najbardziej mnie martwi" - mówi Kelly Jones, MS, RD, CSSD, LDN.

Pikantny Hummus Veggie Tacos3

. Low Carb.

"Martwię się o diety low-carb ze względu na zdrowie jelit i inne powody. Korzystne bakterie w jelicie grubym żywią się skrobią oporną, która znajduje się w pokarmach takich jak gotowana i schłodzona fasola, ziemniaki i makaron, ale często są to pierwsze pokarmy, które odchodzą, gdy ludzie stosują dietę. Na ironię zakrawa fakt, że właśnie te pokarmy, które ludzie pomijają, mogą być tymi, które pomagają im schudnąć i wspierają ogólny stan zdrowia" - mówi Elizabeth Ward, MS, RD, właścicielka Better is the New Perfect.

"Jako dietetyk dziecięcy, spotykam się z wieloma dziećmi i ich rodzinami, i coraz więcej z nich przeprasza, gdy zadaję im pytania o pokarmy, które lubią, takie jak krakersy i chleb.

Mam wrażenie, że dzieci słyszą, jak ich rodzice mówią o tym, że węglowodany są złe, a to przekłada się na "Jestem zły, bo jem węglowodany". Czasami obawiam się, że ze wszystkimi dietami, wpływamy na pokolenie, aby czuć, że są one zdefiniowane przez to, jak i co jedzą," mówi Amy Reed, RDN.

Przeczytaj więcej o zdrowych węglowodanach tutaj.

Wiele modnych diet zaleca ziołowe oczyszczanie i herbaty. Jasne, zioła i mieszanki przypraw są zdrowe, ale ważne jest, aby jeść zrównoważoną dietę, a nie polegać na nich dla "oczyszczenia".

4. Oczyszczanie.

"Są one niepotrzebne. I ogromna czerwona flaga jest, gdy trzeba kupić konkretny produkt, aby wykonać oczyszczanie. Chiropraktycy wydają się być tymi najbardziej prawdopodobne, aby wydać tego typu porady i produkty towarzyszące, a ja nienawidzę widzieć niczego nie podejrzewających, nadziei ludzie marnują swoje pieniądze na to. Ich czas i pieniądze są lepiej wydane na budowanie szacunku dla ich ciał, ponieważ są one wysoce wyspecjalizowanymi, niesamowitymi, naturalnymi maszynami zdolnymi do samooczyszczania się, poprzez przewód pokarmowy i wątrobę, kiedy jemy głównie prawdziwą żywność i minimalną ilość przetworzonej żywności" - mówi Diane Norwood, MS, RD, CDE z The Wandering RD. Szukaj zbilansowanych posiłków, które nie są zbyt restrykcyjne, takich jak te ziołowe paszteciki z soczewicy z sosem grzybowym, które mogą być podawane z ziemniakami lub pełnymi ziarnami.

5. Łączenie popularnych diet.

"To, co mnie teraz najbardziej przeraża, to przerywany post z keto. Tak kalorycznie i odżywczo restrykcyjne. Każdy plan, który przekonuje cię do jedzenia śniadań, jabłek i fasoli, nigdy nie zrozumiem!" - mówi Lori Kupferman MS, LDN, RD, CEDRD, CPT. Zupa jęczmienna z warzywami w garnku błyskawicznym6

.Dieta bezglutenowa

. "Wszyscy wiemy, że dieta bezglutenowa jest korzystna tylko dla tych, którzy mają celiakię lub wrażliwość na gluten. Żywność z glutenem ma wiele niezbędnych witamin i minerałów, których nasz organizm potrzebuje każdego dnia. Ograniczanie glutenu w diecie, gdy nie jest to konieczne, będzie miało negatywny wpływ na twoje życie, ciało i umysł" - mówi Jaymar Saniatan, RD z Nutrition Phitness.

Dla innych blogów na temat zdrowej utraty wagi, sprawdź te:

7 Vegan and Vegetarian Weight Loss Tips & Recipes11
Science-Based Weight Loss TipsWhy
Is It Hard to

Lose
Weight
As I Age?

Autor