Pozbądź się cukrowego strachu z Halloweenowych przysmaków dla dzieci

Odtłuszczanie cukru w sezonowych słodyczach na Halloween pozwala zachować równowagę w zdrowym odżywianiu dzieci - dowiedz się, jak to zrobić dzięki tym 5 szybkim wskazówkom ekspertów.

Gdy wigilia Wszystkich Świętych jest już coraz bliżej, rodzice prawdopodobnie czują się prześladowani przez trwającą miesiąc eksplozję słodyczy. Nie obawiaj się! Te słodycze nie muszą sabotować zdrowych nawyków żywieniowych Twojego domu. Znalezienie równowagi między spożywaniem diety bogatej w składniki odżywcze, a jednocześnie cieszeniem się kilkoma słodkimi przysmakami to wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić tym słodkim małym superbohaterom, książętom i księżniczkom, a także mamie i tacie, szczęśliwe Halloween.

Straszne dane dotyczące cukru

Czym byłoby Halloween bez słodyczy? Tradycja ta jest dobrą zabawą, jednak nadmierne spożycie cukrów dodanych jest zdecydowanie niepokojące. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Ostatnie badania wykazały, że wiele maluchów spożywa więcej cukru dodanego dziennie niż jest to zalecane dla dorosłych - średnio ponad 7 łyżeczek cukru dodanego dziennie! Dzieje się tak pomimo zaleceń American Heart Association, aby dzieci poniżej 2 roku życia nie spożywały cukrów dodanych, a w przypadku dzieci w wieku od 2 do 19 lat, Dietary Guidelines for Americans sugeruje ograniczenie do 6 łyżeczek lub mniej dziennie. Inne, jeszcze nowsze badanie wykazało, że dzieci w każdej grupie wiekowej, od roku do 11 lat, przekroczyły zalecane spożycie nie więcej niż 15% kalorii z cukru, z jedynym wyjątkiem grupy nastolatków w wieku od 11 do 17 lat. Wniosek? Dzieci od małego do dużego jedzą o wiele za dużo cukru!

Dla porównania, każde 4 gramy cukru na etykiecie składnika równają się 1 łyżeczce dodanego cukru. Oto krótkie spojrzenie na ilość cukru znajdującą się nawet w małych smakołykach na Halloween.

  • Skittles fun-size = 11 g
  • Starburst 2-pak = 6 g
  • M&M's fun-size = 10 g
  • Tootsie Pop = 10 g

A skąd to całe zmartwienie? Jedzenie niezdrowej żywności w młodym wieku może wpływać na preferencje żywieniowe i tworzyć wzorce, które wpływają zarówno na krótko-, jak i długoterminowe zdrowie. Zbyt duża ilość dodawanego cukru została powiązana z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy typu 2, otyłości, ubytków, astmy, wysokiego poziomu cholesterolu i wysokiego ciśnienia krwi - wszystkich czynników ryzyka chorób serca. A te zagrożenia dla zdrowia mogą zacząć pojawiać się w młodym wieku, jak również przyczynić się do chorób przewlekłych w późniejszym okresie życia.

Podaruj im zdrowsze tradycje

Spróbuj zdrowych, bez dodatku cukru sezonowych smakołyków, takich jak ten super smoothie z dyni i brzoskwini.

Halloween to idealny czas na ustalenie tradycji świątecznych, które chcesz kontynuować w swojej rodzinie. Zamiast Halloween opartego na słodyczach, skup się na kostiumach, sezonowych dekoracjach, rękodziele i pieczeniu. Niewinność maluchów w stosunku do słodyczy raczej nie potrwa długo, więc trzymaj ją w ryzach tak długo, jak możesz, ucząc je zabawnych i zdrowych sposobów na cieszenie się świętem i sezonem jesiennym, które nie obejmują słodyczy. Zapoznaj dzieci ze swoimi ulubionymi tradycjami z dzieciństwa lub znajdź przepis na zabawne dyniowe smoothie na Halloween, takie jak moje Super Smoothie z dyniowo-korzennych przypraw lub ten przepis na dymny hummus dyniowy.

Wypróbuj kilka zabawnych, Halloweenowych niesłodkich smakołyków, takich jak ten przepis na dymny hummus dyniowy. Podawaj go w mini dyni, aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym!

Rzeczywistość dla większości rodzin jest taka, że Halloween wiąże się z cukierkami. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju słodycze, ważne jest, aby traktować je jak przysmak: coś specjalnego, spożywanego od czasu do czasu i w małych porcjach. Zaangażuj swoje dzieci, każąc im wybrać ulubione cukierki, a następnie schowaj je poza zasięgiem wzroku. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na jeden kawałek w pudełku na lunch, czy dwa po obiedzie, trzymaj się tego. Dzieci w każdym wieku mogą nauczyć się rutyny opartej na zdrowych, bogatych w składniki odżywcze posiłkach opartych na warzywach, pełnych ziarnach, owocach, orzechach i roślinach strączkowych. Mogą również poznać zdrowe przekąski, takie jak owoce, pokrojone warzywa i dip, pełnoziarniste placki i masło orzechowe, a także zdrowe, gotowe opcje przekąsek. Konsekwentne, zdrowe odżywianie jest podstawą do stworzenia równowagi między bogatymi w składniki odżywcze posiłkami a sezonowymi smakołykami.

Zwróć się ku domowym słodyczom upieczonym z miłością i mniejszą ilością cukru, takim jak ten przepis na wegański chleb dyniowy z pestkami dyni.

Innym sposobem na naturalne osłodzenie sezonu Halloween jest skupienie się na ręcznie robionych smakołykach, które możesz stworzyć sama, kontrolując w ten sposób składniki. Mniej dodanych cukrów i więcej zdrowych dodatków (pełne ziarna, orzechy, owoce, warzywa) to bilet wstępu! Niezależnie od tego, czy są to ciasteczka z masłem orzechowym, chleb dyniowy, kąski dyniowe, czy ciasto z persymoną, daj przykład niesamowitych, domowych smakołyków upieczonych z miłością.

Sprawdź te szybkie wskazówki, aby pomóc zrównoważyć słodycze Halloween w tym sezonie.

5 szybkich sztuczek na zrównoważenie smakołyków

Wegański chleb ze słodkich ziemniaków1

. Skup się na zabawie!

Spraw, aby Halloween było bardziej związane z kostiumami, grami, dekoracjami, rękodziełem i pieczeniem z całą rodziną. Spróbujcie wciągnąć dzieci do kuchni, aby przygotować zdrowsze przepisy na słodkie przysmaki, takie jak ten chleb ze słodkich ziemniaków.

2. Pamiętaj, że słodycze to smakołyki.

Cukierki na Halloween to wyjątkowy przysmak, więc rozdawaj je mądrze. Zachowaj go specjalnym, dodając go jako smakołyk na koniec zdrowego posiłku, który zawiera pyszne, roślinne dania, takie jak ten przyjazny dziecku przepis na wegetariańskie Burritos. Tylko dlatego, że jest sezon Halloween, nie oznacza to, że dzieci powinny rezygnować z posiłków bogatych w składniki odżywcze. Zachowaj zabawę z tym przyjaznym dla dzieci przepisem na łatwy wegański makaron i ser z groszkiem.

3. Napełnij ich zbiorniki.

W okresie Halloween podawaj dzieciom bogate w składniki odżywcze posiłki i przekąski, jak zawsze.

4. Uważaj na porcje cukru.

Ćwicz wielkość porcji, minimalizując całkowitą ilość cukrów dodanych w ciągu dnia. Pamiętaj o cukrze ukrytym w wielu innych produktach spożywczych, które mogą przekroczyć limit, takich jak słodkie napoje, jogurty, sosy i wypieki.

5. Zaangażuj wszystkich!

Poproś rodzinę i przyjaciół, aby w sezonie dawali dzieciom nie cukierkowe smakołyki lub przynajmniej mniejszą ich ilość.

Dowiedz się więcej o pozbywaniu się cukru z halloweenowych smakołyków dzięki tym blogom:

30 Healthy Plant-Based Halloween Sweet Treats5
Nutritionist Tips for Balancing Halloween SweetsNutritionists
Top Tips for Skimming Sugar

Autor