Świętuj Veganuary, miesiąc jedzenia opartego na roślinach

Poznaj korzyści dla zdrowia i środowiska płynące z Weganaria (cały miesiąc jedzenia opartego na roślinach) dzięki tym 5 prostym krokom.

Veganuary to nie tylko sposób odżywiania się, to rewolucyjna organizacja, która zobowiązuje się pomóc ocalić planetę, jeden posiłek na raz! Celem Veganuary - czyli wyzwania roślinnego w styczniu - jest zachęcenie ludzi do przyjęcia diety roślinnej, aby pomóc chronić środowisko w prosty sposób, który może prowadzić do globalnych zmian. Badania konsekwentnie pokazują, że dieta wegańska wiąże się z najmniejszym śladem ekologicznym w porównaniu z innymi wzorcami żywieniowymi. Ponadto, diety wegańskie wiążą się z korzyściami zdrowotnymi, takimi jak niższe ryzyko otyłości, chorób serca i cukrzycy.

Veganuary, które zostało założone przez Jane Land i Matthew Glovera, powstało w Wielkiej Brytanii w styczniu 2014 roku. W wyniku Veganuary, miliony ludzi w 192 krajach zostały zainspirowane do podjęcia wegańskiego wyzwania. Dowiedz się więcej o Veganuary w moim wywiadzie z Clea Grady z Veganuary; i sprawdź mój segment telewizyjny, w którym dałam moje najlepsze wskazówki na temat Veganuary w KTLA5.

Na co więc czekasz? Rozpocznij nowy rok z Veganuary! Możesz znaleźć tak wiele roślinnych produktów białkowych w lokalnym supermarkecie. Weź je do domu i poznaj mnóstwo nowych, ekscytujących sposobów na wprowadzenie roślinnych produktów do swojej diety. Potrawy takie jak tofu, burgery z czarnej fasoli i masło orzechowe to tylko kilka doskonałych przykładów białek pochodzenia roślinnego, które mogą zmienić Twój talerz.

Oto moje 5 najlepszych wskazówek, które pomogą ci wrzucić Veganuary na wyższy bieg. Sprawdź też moje Wyzwanie Wegańskie, które dostarczy ci wszystkiego, czego potrzebujesz, by zacząć stosować zdrową, roślinną dietę już dziś!

5 najlepszych wskazówek, jak wejść w Weganarię

Pistacjowo-kurkumowa ryżowa miska mocy1

. Dodaj trochę smacznych białek.

Kluczem do diety opartej na roślinach jest oparcie każdego posiłku na białkach roślinnych, w tym tofu, fasoli, soczewicy, seitan, tempeh, orzeszkach ziemnych, nasionach konopi i nasionach chia. Spraw, aby białka roślinne błyszczały na Twoim talerzu, np. w miskach, daniach z makaronu, gulaszach, plackach, zapiekankach i kanapkach. Gulasz z czerwonej soczewicy z warzywami korzeniowymi2

.Jedzeniew drodze!

Nie możesz przygotowywać zdrowych, satysfakcjonujących posiłków na bazie roślin, jeśli nie masz ich pod ręką. Przygotuj swoją spiżarnię na sukces - sprawdź mój BEZPŁATNY zestaw narzędzi Plant-Powered Pantry Toolkit, aby upewnić się, że masz wszystkie roślinne niezbędne produkty na co dzień. Pokarmy takie jak pełne ziarna, masło orzechowe, fasola w puszce, suszona soczewica są niezbędne w twojej spiżarni. Następnie wypełnij ją świeżymi, sezonowymi warzywami i owocami, aby te przepisy tryskały smakiem i zdrowiem. Pieczone na blasze warzywa i fasola z Za'atar3

.Przygotowuj posiłkiz wyprzedzeniem!

Przygotowywanie posiłków może być świetnym sposobem na szybkie, gotowe dania na cały tydzień. Wystarczy przygotować porcję, przechowywać ją w indywidualnych pojemnikach, a następnie po prostu chwycić, podgrzać i cieszyć się - bez zbędnego zamieszania. Wypróbuj moje danie z patelni, miskę z bok choy z edamame lub 4-way meal prep, aby zacząć. Chipotle Black Bean Quinoa Veggie Burger4

. Pomiń fast foody na rzecz własnego wegetariańskiego burgera.

Spróbuj zamienić fast foodowe cheeseburgery na łatwe, pyszne, domowe burgery z czarnej fasoli. Możesz zaoszczędzić pieniądze i czerpać z tego korzyści dla zwierząt, środowiska i zdrowia! Ten Chipotle Black Bean Quinoa Veggie Burger to świetny początek do stworzenia własnego, nowego, roślinnego nawyku jedzenia burgerów. Black-Eyed Pea and Ancient Grain Frisee Salad

5. Zaangażuj przyjaciół.

Wypróbuj wyzwanie Veganuary z przyjacielem, członkiem rodziny lub dwoma osobami. To sprawi, że twoje doświadczenie będzie bardziej zabawne, plus możesz dzielić się swoimi nowymi wskazówkami, przepisami i korzyściami! Sałatka z czarnego groszku i pradawnych ziaren jest świetnym sposobem na rozpoczęcie weganariańskiego wyzwania! Oferuje ona obfitą mieszankę nasion roślin strączkowych i warzyw, abyś czuł się zdrowy i odżywiony. Dodatkowo, czarny groszek przynosi szczęście w nowym roku!

Więcej wskazówek na temat jedzenia opartego na roślinach w czasie Weganariańskiego Roku znajdziesz na stronie:

5 osobistych wskazówek Sharon na temat diety opartej na roślinach
Jedzenie roślinne po taniości7
kroków do przejścia

na dietę roślinną

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz