5 Wskazówki żywieniowe dla zrównoważenia słodyczy na Halloween

W miarę zbliżania się Halloween, obawy rodziców gromadzą się wokół tego, jak zrównoważyć tę ogromną torbę wypchaną słodyczami. Rozumiem to wszystko, bo sama jestem matką, a na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć Halloweenowy zapas słodyczy mojego syna Nicholasa (choć ma on już 21 lat!). Nie chcesz pozbawić swoje dzieci wszystkich ich Halloween słodkie przysmaki, ale również nie chcesz, aby ustawić je na złe odżywianie, grumpy wahania nastroju i brak wydajności akademickiej, jeśli są one over-doing na cukier. Tak więc, usiadłem z niektórymi z moich ulubionych zarejestrowanych dietetyków dietetyków poprosić o ich najlepszych wskazówek do czynienia z Halloween przeciążenia cukierków, jak również zarządzanie Halloween trick or treating nocy. Czytaj dalej, aby uzyskać ich najlepsze porady dla zrównoważenia słodyczy Halloween.

Mój syn Nicholas jako dziecko, cieszący się swoim zapasem słodyczy na Halloween.

5 Wskazówki żywieniowe dla zrównoważenia słodyczy Halloween

Postaraj się zjeść zdrowe śniadanie na święta, takie jak Pumpkin Pie Overnight Oats.

1. Praktykuj umiarkowanie.

"Myślę, że świetną wskazówką jest przypomnienie rodzinom, że Halloween to czas wypełniony zabawą, którą należy cieszyć się z umiarem. Jestem wielkim zwolennikiem Teal Pumpkin Project. Co roku jestem dumna z tego, że to ja jestem sąsiadką, która rozdaje nieżywnościowe rzeczy, które okazują się największym hitem! W tym roku: świecące w ciemności słomki! Myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że nawet nie-żywnościowe przedmioty są doskonałymi prezentami, że wszystkie dzieci mogą cieszyć się niezależnie od ich potrzeb żywieniowych i to łamie słodycze też dla mamy i taty!" mówi Elizabeth Shaw, MS, RDN, CLT z Shaw's Simple Swaps. Miska z cukierkami czarownicy jest wypełniona słodyczami, które nie są tak popularne w naszym domu.

2. Kupuj najmniej ulubione cukierki.

"Moja najlepsza wskazówka jest, jeśli masz zamiar rozdać cukierki do swojej okolicy trick-or-treaters następnie zakupić je tak blisko do Halloween, jak to możliwe (więc nie patrzą ci w twarz przez kilka dni lub tygodni) i kupić cukierki lub czekolady, że ty i twoje dzieci nie lubią. I dislike taffy and both my children and I won't go near them-those are the treats that I will try to purchase. W ten sposób automatycznie usuwam z domu wszelkie pokusy związane ze śmieciowym jedzeniem" - mówi Toby Amidor, MS, RD.

3. Racjonuj je i oddaj.

"Niech Twoje dziecko posortuje swoje smakołyki, wybierze kilka do zjedzenia w Halloween i jeden lub dwa na każdy dzień przez następny miesiąc. Następnie oddaj resztę lub przynieś do swojego biura, abyś dostał to z domu!" mówi Amy Gorin, MS, RDN z Amy Gorin Nutrition. Ten Smoky Pumpkin Hummus to świetny zdrowy wybór żywności przed imprezą Halloween.

4. Skup się najpierw na zdrowej żywności.

"Miej miskę winogron, małych marchewek lub pomidorków cherry do chrupania podczas imprezy trick-or-treat (zwłaszcza jeśli jesteś tym, który rozdaje cukierki). A przed wyjściem na podchody, zjedz zdrową, pyszną przekąskę z białkiem i węglowodanami. Pokusa na słodycze będzie mniejsza, jeśli będziesz mieć już pełny brzuch. Dobrą przekąską może być hummus z marchewką, ser strunowy z owocami lub mieszanka" - mówi Sarah Koszyk, MA, RDN.

"

Rodziny w moim sąsiedztwie zwykle spotykają się na przekąski przed trick-or-treat, a ja uwielbiam służyć hummus z krakersami i warzywami, dla zdrowej, roślinnej przekąski wypełnionej białkiem. Tak, moje dzieci będą później jeść słodycze, ale przynajmniej wiem, że zaczęły noc z odrobiną pożywienia w brzuchu" - mówi EA Stewart, RDN w Spicy RD Nutrition.

"Halloween może być trudnym czasem dla rodziców, aby zdrowo karmić dzieci. Jako matka i dietetyk, skupiam się na tym, co zdrowego mogę uprzyjemnić na tę noc, a nie na tym, czego powinnam odmówić. Zanim wyślę dzieci na Halloween, wypełniam je pełnymi białka i bogatymi w błonnik pokarmami. Inna ważna rada Halloween party jest służenie dużo wody, dzieci potrzebują opuszczać dla nocy dobrze nawodniony. Niosąc ze sobą butelkę wody jest dobrym pomysłem zbyt. Zostaw słodkie smakołyki do kolekcji smakołyków, które otrzymają. Niech dzieci wiedzą, że mogą cieszyć się kilkoma ulubionymi cukierkami, kiedy wrócą do domu" - mówi Kathy Siegel, MS, RDN, CDN.

Po pobłażaniu, zacznij następny dzień od zdrowego śniadania, takiego jak to przyjazne dla dzieci wegetariańskie burrito.

5. Zachowaj perspektywę.

"Przejadanie się jednego dnia nie wpłynie na Twoje zdrowie w dłuższej perspektywie. Jeśli przesadzisz ze słodyczami na Halloween, przypomnij sobie, że raz na jakiś czas możesz zjeść dodatkowe porcje cukru lub słodyczy. Po prostu wróć do swoich zwyczajowych nawyków żywieniowych następnego dnia, zaczynając od zdrowego, zbilansowanego śniadania. Zaplanuj, że następnego dnia będziesz jadł według swojego zwyczajowego schematu. Przewidywanie ograniczeń w jedzeniu następnego dnia nastawia cię na przejadanie się tego dnia lub nocy ("Przecież jeśli już nigdy nie pozwolę sobie na to samo, to równie dobrze mogę zjeść tyle, ile teraz"). Przypomnij sobie, że restrykcyjne diety nie działają na dłuższą metę" - mówi McKenzie Hall, RDN.

Aby uzyskać zdrowsze przysmaki oparte na roślinach, sprawdź niektóre z moich ulubionych:

Pumpkin Spice Orange SmoothiePumpkin
Spice Energy BitesCowboy
Cookies

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz