4 rzeczy do zapamiętania o Diet Tribes

Niezależnie od tego, czy jesteś "czystym" zjadaczem, paleo- czy weganinem, coraz więcej osób uważa, że ich wzorce żywieniowe są częścią ich ogólnej identyfikacji i społeczności, a ich diety mają zasadniczo charakter plemienny. Witamy w erze plemion dietetycznych! Dzięki Internetowi i mediom społecznościowym, które stały się integralną częścią naszego codziennego życia, coraz więcej osób znajduje w swoich plemionach dietetycznych osoby o podobnych poglądach, z którymi może spędzać czas wirtualnie lub fizycznie. Wzmacnia to ducha wspólnoty, kiedy znajdujemy grupę podobnie myślących osób o tej samej filozofii odżywiania, z którymi możemy się związać. Ale co to oznacza dla świata diety, zdrowia i jedzenia? Jakie są plusy i minusy? Dzielę się czterema rzeczami, o których powinieneś pamiętać o swoim dietetycznym plemieniu.

4 rzeczy do zapamiętania o plemionach dietetycznych

1. Znajdź swoje miejsce przy stole.

Gdy ludzie akceptują cię za to, kim jesteś i jak się odżywiasz, pojawia się pozytywne uczucie ciepła i integracji. Może to dotyczyć wszystkich sposobów odżywiania, niezależnie od tego, czy jest to grupa odchudzająca, czy fleksitarianizm. "Myślę, że podstawową ludzką naturą jest chęć przynależności do grupy, a ludzie wyrażają tę potrzebę, wybierając określony sposób odżywiania, który działa dla nich, a następnie znajdując satysfakcję w interakcji z podobnie myślącymi innymi" - mówi Elizabeth Ward, RDN, z Better is the New Perfect. "Nie jest konieczne, aby być częścią plemienia, ale może pomóc ci pozostać odpowiedzialnym, i tak długo, jak dieta jest bezpieczna i zrównoważona, nie widzę w tym nic złego".

2. Wzbogać swoje życie.

Plemiona dietetyczne mogą pomóc ci znaleźć drogę do bardziej żywego, zdrowego życia, jeśli są dobrze wykonane. "Myślę, że to, co naprawdę sprowadza się do tego, że mamy ludzką potrzebę poszukiwania potwierdzenia, że dokonujemy właściwych wyborów", mówi Diana Rice, RDN. Jeśli jest to zrobione dobrze, może wzbogacić twoje życie. Ginger Hultin, MS, RDN, z Champagne Nutrition, mówi: "Jako dietetyk, staram się zachować otwarty umysł, myśląc o plusach i minusach. Osobiście czuję się bardzo związana ze społecznością wegetariańską/wegańską i jest tam poczucie przynależności i integracji." Uważaj na plemiona dietetyczne, które zalecają unikanie zdrowych pokarmów, takich jak owoce i warzywa.

3. Uważaj na mody dietetyczne.

Jednym z minusów plemion dietetycznych jest to, że możesz podążać za oszustem lub "kultowym" liderem, który proponuje dietę, która nie jest zdrowa na dłuższą metę. Rice sugeruje, że po diecie guru spouting ich zasady na wzór diety jest trochę jak religia, w tym, że może to być zrobione dobrze i wzbogacić życie, lub zrobić bardzo słabo i prowadzić do izolacji i zamknięcia umysłu. Ginger Hultin, MS, RDN, z Champagne Nutrition mówi plemiona są dowody, że ludzie po prostu chcą planu, jak w "powiedz mi, co robić" w dążeniu do uproszczenia złożoności żywienia. Ważne jest jednak, aby zasięgnąć porady zarejestrowanych ekspertów żywieniowych dietetyków, zanim wskoczysz w plemię dietetyczne.

4. Nie zapominaj o tolerancji diety.

Tylko dlatego, że znalazłeś wspólny stół, do którego należysz, nie oznacza to, że trzymasz jedyny prawdziwy sekret dobrego samopoczucia, na teraz i na zawsze. "Smuci mnie widok Ameryki dalej podzielonej przez coś, co tradycyjnie łączyło ludzi" - mówi Michele Redmond, RDN, o akcie wspólnego jedzenia. Ward dodaje, że jest z tym ok, tak długo jak ludzie w plemionach nie besztają innych za ich poglądy. Hultin zgadza się, dodając: "To moja nadzieja, że zwłaszcza w naszym plemieniu żywieniowym, możemy nadal być integracyjni i otwarci, pomagając wspierać ludzi o dowolnej 'diecie' robić to najlepiej jak potrafią w sposób, który pasuje do ich stylu życia i obejmuje więcej rodzajów żywności, a nie wyklucza wielu."

Aby uzyskać inne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, sprawdź te blogi:

7 Vegan and Vegetarian Weight Loss TIpsEating
for IBS on a Plant-Based DietFill
Your Whole Grains Gap

.

Zdjęcie: Sesame Tempeh Buddha Bowl, Sharon Palmer, MSFS, RDN

Autor